Dönerci Ali Efendi / Bostancı - İSTANBULEşimle beraber düzenli bir şekilde ziyaret ettiğimiz hastanemize gidip gelirken uğrayamadığım için hep aklımda kalan Dönerci Ali Efendi'yi ziyaret etme şansı buldum..

Günün herhangi bir zamanında hep dolu olan mekan ferah, temiz ve ulaşım için lokasyon olarak çok uygun bir yerde..
Daha önce "Dönerci" olarak ünlenmiş mekanlardaki hatalı iskender yeme kararlarımı ve sevdamı bir tarafa bırakıp döner yemeye karar vermiştim ki menülerinde "Serpme iskender" diye bir şey gördüm! Pide'nin üstüne yoğurt serpildikten sonra et, sos ve tereyağı ile servis edilen tabak çok çekiciydi, gözüm yine döndü ve siparişi verdim..
Lavaboya giderken kuyu şeklindeki fırınlarını kameraya çekme fırsatı buldum, lavaşların hazırlanma şekli gerçekten ilgi çekiciydi..

Serpme iskender fikir olarak çok fazla mantıklı ve yiyecek olan çekici gelmişti, oldum olası yoğurt severim ve iskenderin yanında bolca isterim, bu sorunuma çare olmuşlar diye düşündüm ama servis edilince öyle olmadığı ortaya çıktı..
Yoğurt kesilmişti, kalıp kalıp olmuş, altındaki pideyi de nemlendirmişti, müthiş lezzetli döner etini de domates sosuyla ezdirmiştim.. Neden aynı hatayı yapıyorum bilemiyorum ama siz siz olun sadece Dönerci Ali Efendi'de değil tüm dönercilerde döner yiyin, iskendercilerde iskender..
Gelelim tatlıya, görünüm olarak çok başarılı kaymaklı künefeleri ortalama bir lezzet sunuyor..


TAVSİYE EDİLEN MENÜ ( Kişi Başı ~25 TL @ Nisan 2012 )


Döner Porsiyon
Ayran
Künefe


http://www.donercialiefendi.com/


Adres: Kocayol Caddesi Şebnem Sokak No:48/A Üstbostancı - İSTANBUL


Tel: 0216 464 60 60

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...