Kebapçı Şen Kardeşler / DENİZLİ


"Denizli'de ne yenir?" diye araştırma yaparken Youtube'da Vedat Milor'un videosuna ulaştım; baba Kocabaylar diye bir mekanda tandırın kralını çatalsız bıçaksız elleriyle götürüp hem lezzet hem de fiyat-kaliteye 5 yıldızı basınca durağım belli oldu..


Denizli ufak tefek bir şehir olmasına rağmen şehrin içi tam bir keşmekeş.. Zar zor mekana ulaştıktan sonra çok ciddi bir hayal kırıklığı beni bekliyordu; ramazan nedeniyle dükkan kapalıydı! Çok fazla sinirlenmeden, madem sen ramazanda insanlara yemek vermiyorsun (bu arada arkadaşların hemen yanında dönerci dükkanları da var, orası açık nedense) normal zamanda da sende tandır yemem diyerek çevredeki diğer fırın kebabı yapan mekanları incelemeye başladım ve aralarında en salaş olanını seçtim; Kebapçı Şen Kardeşler, namı değer "Hacı'nın Yeri"..


Bir önceki paragrafta mekan için salaş derken, İstanbul'daki eski rum meyhaneleri gibi şirin ve çekici bir salaşlıktan bahsetmiyorum, gerçek anlamda anti-hijyenik bir mekan burası.. Ama camın önünden gözüken tandırın çekiciliği gözümü kararttı ve siparişimi verdim..Aynen tadı damağımda programında tanıtılan mekandaki gibi çatal - bıçak servisi burada da yapılmadı.. Her türlü et'in en doğru yeniş şekli olan el ile yağlı pideden bir parça koparttım ve dokunduğun anda dağılan, sırt kısmından hazırlanmış eti de arasına koyup acı soğan ile birlikte götürdüm.. Daha iyisini yedim mi? Evet.. Daha önce yazdığım Konyalılar Etli Ekmek'te fırın kebabı (http://lezzetgezgini.blogspot.com/2012/01/konyallar-etli-ekmek-kazasker-istanbul.html) çok farklıydı ama burası da kesinlikle iyilerden biri..


Kebapçı Şen Kardeşler'in hiç de azımsanmayacak olan müşteri sirkülasyonunun yarısı pide söyleyince bir de onu deneyelim dedik.. Daha dilimlenirken her bıçak darbesinde dükkanın öbür tarafına kadar gelen "kırtt" sesi hamurunun farklı olduğunu belli ediyordu.. Pide'nin iç malzemesi lahmacun'a daha yakın olsa da, çıtır çıtır ve incecik hamuru güzeldi..


Eğer Denizli'de bir lezzet durağı arıyorsanız Kebapçı Şen Kardeşler "Hacı'nın Yeri" hem yediğiniz ete göre uygun fiyatları hem de lezzeti ile tam size göre.. Ancak uyarmadan edemeyeceğim, ben hastalanmadım diye siz de hastalanmayacaksınız diye bir şey yok :)


Adres: Eski Sarayköy Caddesi No:29 / DENİZLİ

Tel: 0258 261 84 72

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...