Özsu (Kutluhan) Et Lokantası / Pendik - İSTANBUL

Arkadaşlar, akrabalar, zevkine güvendiğim & takip ettiğim insanlar tarafından sürekli olarak tavsiye edilen Özsu (Kutluhan) Et Lokantasının nasıl keşfedildiğini gerçekten bilemiyorum.. Kurtköy’de Ankara caddesi üzerinde bulunan bir benzinliğin arkasında yer alıyor ki bulmak gerçekten çok zor ve birisinin buraya arabasız ulaşması imkansız.. Benden tavsiye; telefonunuzda veya arabanızda harita yoksa gitmeden önce harita çıktısı almanız faydalı olacaktır..


Yeri sapa mapa ama insanlar burayı iyi ki bulmuşlar, tatmışlar ve bizim gibi fani ve aç insanlarla paylaşmışlar da bu sayede uzun zaman sonra gerçek bir ziyafet yaşama şansı bulabildik.. Gelelim detaylara;


Özsu olarak ünlenen ve sahibi değiştikten sonra (markalaşmış bir mekanı satın alıp neden ismi değiştirilmiş anlayamadım) Kutluhan ismini alan mekan ferah, temiz ve servisleri de ilgileri de 10 numara..


Meze olarak haydari, patlıcan ve börülce söyledik.. Kebapçıda ne alaka diyeceksiniz ama eşim çok ısrar etti ve bu sayede hayatımda yediğim en güzel deniz börülcesini tattım, siz de mutlaka denemelisiniz! Mekan çıkışında duvarda asılı olan gazete kupürlerinde Vedat Milör'de aynı şekilde övmüş, bilginize :) Boş atıp dolu tutmuyoruz yani :PŞef tarafından özellikle tavsiye edilen sıcak suda tuzu alınmış urfa peyniri ile bahçe yeşillikleri rakının yanına Zeki Alasya'nın yanına Metin Akpınar'ın gittiği kadar iyi gidiyorlardı :) Fındık lahmacunlarını beğenmesem de kızartma içli köfteleri standartların çok üstünde lezzetliydi..


Kebap olarak şefin de tavsiyesi ile Fıstıklı kebap siparişi verdim.. Yıllardır Develi'de yediğim ve üstüne tat bulamayacağımdan emin olduğum bu kebap mekan hakkında o ana kadar oluşan tüm iyi düşüncelerimi değiştirir diye düşünüyordum.. Yanılmışım..Özsu (Kutluhan) Et Lokantası fıstıklı kebap konusunda Michelin yıldızını hak edecek kadar iyi :P Kaşar, kuryuk yağı, kuzu kıyması ve bolca fıstık bu kadar mı yakışır birbirine, oranı bu kadar mı doğru yapılır ve bu kadar mı iyi pişirilir..!


Mekanın mezeleri, servisi ve kebapları bu kadar iyi olduğu için tatlı konusunda zayıflardır dedik, ama bunu da tutturamadık; sadece katmer yemek için  bile Beylikdüzü, Avcılar'da oturanlar yürüyerek gelebilir buraya :) Katmer dendiğinde aklıma ilk gelen mekan olan Acıbadem'deki Çanak'ı tahtından indirdiler..


Mekan sapa olsa da her lezzetin hakkını fazlasıyla verdikleri ve böyle makul fiyatlara sağladıkları için insan arka bahçesi kadar yakın görüyor, geç keşfettiğim için üzgünüm ama bundan sonra Özsu (Kutluhan) Et Lokantasını en azından ayda bir ziyaret edeceğim kesin..

Bu arada işini doğru yapmanın verdiği gurur ile olsa gerek mekan sahibi her müşterisini ayağa kalkıp uğurladığı için benden son artı puanlarını da, saygımı da aldılar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...