Hıngal Mantı / Kısıklı - İSTANBUL


Kısıklı meydanında bulunan Hıngal Mantı müşterilerine kendilerinin "mantıların şahı" olarak adlandırdıkları Dağıstan mantısı servis eden, küçük, iki katlı ve sevimli bir mekan..


Daha önce deneme şansı bulmadığım ama üstatlar tarafından gerek Mekanist'te, gerek Twitter'da adını fazlasıyla duyduğum Hıngal Mantı'daki çeşitler hem boyut ve şekil, hem de malzeme olarak diğer mantıcılardan çok farklı.. Menüsünde Peynirli, Ispanaklı, Kıymalı, Sebzeli, Patatesli, Cevizli-Soğanlı-Havuçlu, Peynirli - Kahveli, Etli-Isırganlı, Somon Balıklı, Tavuklu, Soya Kıymalı ve Kıymalı-Acılı mantı çeşitleri bulunan mekan beyaz veya kepekli un ile hazırladıkları hamurda kesinlikle gıda boyası kullanmıyor..Hıngal Mantı'da isterseniz tek çeşit, isterseniz farklı çeşitleri aynı tabakta birlikte yiyebiliyorsunuz.. Size tavsiyem klasik tatların dışına çıkarak Peynirli - Kahveli veya Cevizli - Soğanlı - Havuçlu çeşitlerini tatmanız..


Hıngal Mantı'ya bir şans verip farklı mantı menüsü içerisinden birini seçerek daha önce şansınız olmadıysa Dağıstan mantısını denemenizi öneririm..Adres: Kısıklı Meydanı, Kısıklı Caddesi, No:132 Çamlıca - Üsküdar / İSTANBUL

Telefon: 0216 326 46 35

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...